Lymfodrenáže

Co je lymfodrenáž

Má za úkol vrátit náš lymfa systém do kondice a zvýšit jeho výkonnost. Pomůže nám například s pocitem těžkých a unavených nohou, při potížích s křečovými žilami či celulitidou. Zároveň je výbornou prevencí proti otokům končetin, posiluje imunitu, formuje postavu a v neposlední řadě je vhodný jako celková regenerace a relaxace, kterou v dnešní době všichni potřebujeme. Před každým ošetřením je vhodná konzultace s naší specialistkou, která na základě individuální situace doporučují ruční či přístrojovou lymfodrenáž.

Ruční lymfodrenáž

První věc, kterou je potřeba zmínit, je fakt, že manuální lymfodrenáž není klasická masáž. Jde o speciální manuální techniku, která je zaměřená na povrchový mízní systém. Rozdíl mezi masáží a manuální lymfodrenáží je primárně v tom, že lymfoterapeut se snaží ovlivnit pouze kůži a podkoží, ale masér jde hlouběji a naopak se snaží ovlivnit primárně svalstvo. Manuální lymfodrenáž je tedy velice prospěšná pro správné fungování lymfatického systému a organismu jako takového. A dobře fungující lymfatický systém, tedy dobrá cirkulace lymfy, je důležitá pro správné fungování vnitřního organismu.


cena od 500 Kč (dle části těla)

Přístrojová lymfodrenáž

Ošetření začíná nasazením speciálního obleku – lymfa kalhot či lymfo jacketu. Tento „oblek“ je tvořen 24 vzduchovými komorami, které se postupně nafukují a tím komplexně masírují končetiny a podporují správné proudění lymfatického systému. Před spuštěním přístrojové lymfodrenáže, vám naše specialistka uvolní ruční masáží lymfatické uzliny, aby tato lymfodrenáž byla co nejvíce účinná a lymfa mohla přirozeně proudit.cena 300 Kč

Pro koho je vhodná?

Ruční i přístrojová lymfodrenáž, je vhodná pro každého, kdo si chce po náročném dni odpočinout a u toho udělat něco i pro své tělo. Lymfodrenáž je velice účinná procedura, která funguje jako prevence například u chronických žilních nedostatečností, celulitidy, bércových vředů, artrózy, poruch prokrvení, gynekologických obtíží apod. Lymfodrenáž je skvělou přípravou před operací nebo skvělým pomocníkem v hojení po operaci. Díky dobrému proudění lymfy má hojení po operaci daleko lepší výsledky. Lymfodrenáž je skvělým doplňkem sportovcům, při detoxikačních kůrách, nebo nedílnou součástí redukčních režimů. Je vhodná také pro klienty, kteří mají sedavé zaměstnání nebo naopak dlouho stojí a lymfatický systém díky santé tomu nemůže dostatečně odvádět v těle svou důležitou funkci. Lymfodrenáž vám zlepší a obnoví oběh lymfy v těle a tím podporuje imunitní systém, hojí se lépe poúrazové rány a nastartuje se podpora látkové výměny organismu.

Jak se připravit?

Před a po ošetření je vhodné dodržovat zvýšený pitný režim, aby mohla lymfa přirozeně detoxikovat a odplavovat nežádoucí látky z těla.

Upozornění

Lymfodrenáž není vhodná pro lidi s virózou či horečkou, akutním cévním onemocněním, ženy s rizikovým těhotenstvím nebo při standardním těhotenství do 3. měsíce, s neléčeným vysokým krevním tlakem či pokud klient trpí na otoky z onemocnění srdce, ledvin či jater. Po operacích se doporučuje lymfodrenáž po 14ti dnech od zákroku.