Mezoterapie

Co je mezoterapie

  • tzv. mikrojehličkování

  • okamžitý efekt - už za pár hodin je pleť krásnější

  • aplikace přirozených látek

  • prevence stárnutí pleti - aktivuje se tvorba kolagenu a elastinu

  • ošetření bez rekonvalescence - po proceduře se pleť rychle zklidní

Při mezoterapii proniká do podkoží řada cenných látek. Pleť se díky nim hloubkově hydratuje, navíc se v ní aktivují regenerační procesy přinášející pokožce pevnost a pružnost.

Bezprostředně po zákroku pokožka bývá mírně začervenala, otekla a citlivější. Do 24 hodin se však zklidní. Po uplynutí 24 hodin můžete na tvář nanášet make-up. Do té doby ovšem používejte jen takové kosmetické přípravky, které Vám doporučím.

Účinné látky obsažené v krémech zatím nedokáží překonat vrchní epidermální bariéru kůže. Teprve když se účinné látky dostanou do mezibuněčného prostoru dermis, dojde k aktivaci základních buněk dermis (fibroplastů), které produkují kolagen, elasti, kyselinu hayluronovou a udržují zdravé mezibuněčné prostředí. Počet fibroplastů a jejich aktivita bohužel s přibývajícími lety klesá, proto pleť viditelně stárne, ztrácí pevnost, pružnost a hydrataci. Video ukázka ▶️

cena 1200 Kč

Pro koho se hodí?

  • Dehydrovaná, unavená, ochablá pokožka.

  • Jemné vrásky.

  • Problematická pleť se sklony k akné.

  • Je ideální pleťovou terapií pro sjednocení tónu pleti, její zpevnění, stažení pórů, zlepšení pigmentace a vyhlazení nerovností.

  • Vhodná je i pro muže s jizvami po akné, důležité je být oholen

Délka trvání účinku

Pokud mezoterapeutický roztok obsahuje kyselinu hyaluronovou, je výsledek vidět ihned po prvním ošetření.

Efekt ošetření vydrží zhruba rok. Ideálních výsledků dosáhneme pokud absolovujete kúru 3-6 sezení opakujících se po cca 3-4 týdnech dle typu lokality a problému. Poté je vhodné zhruba po 6-9 měsících 1x aplikaci zopakovat.

Průběh mezoterapie

Ošetření trvá zhruba hodinu, záleží na velikosti ošetřované plochy. Zhodnotím stav pokožky a vyberu sérum - nejvhodnější terapeutický roztok. Zákrok je spojen s pocitem tlaku mírné až střední intenzity, který však může být pro některé osoby nepříjemný. Po odstranění make-upu a vydesinfikování kůže rozruším povrch pletí mikrojehličkami do střední vrstvy kůže, poté zabuduji mezoterapeutický roztok.

U dermapenu je nastavitelná délka jehliček, keré vyjíždějí z nástavce a nastavit je možné i rychlost vyjíždění. Na čelo a kolem očí nastavuji menší délku než na tváře. Řídím se reakcí pokožky, kvalitou pleti a požadovým efektem. - Po ošetření se může objevit mírný otok a svědění v místě vpichů, které rychle odezní. Tomu se dá předejít chlazením pleti bezprostředně po ošetření. Několik dnů po mezoterapii je třeba se vyhnout nadměrnému chladu, horku a slunci. Nechoďte do sauny ani do solárka.